Przegląd recenzji nowego Anthema Advanced Pro 29

wtorek, 19 lipca 2022

Produkt

Giant Anthem Advanced Pro 29 nowej generacji został zaprezentowany pod koniec ubiegłego roku i od tego czasu przyciąga uwagę mediów rowerowych na całym świecie. Poniżej prezentujemy przegląd wybranych recenzji i testów.

Anthem nowej generacji to najnowszy model roweru, który przyczynia się do rozwoju wyścigów cross-country od 2005 roku, kiedy to po raz pierwszy pojawił się na torach Pucharu Świata. Dzięki niższej wadze, ramie wykonanej w całości z włókna węglowego i całkowicie nowemu systemowi tylnego zawieszenia, Anthem jest najlepszą bronią zawodników Giant Factory Off-Road Team.

Media na całym świecie opublikowały filmy i recenzje najnowszej serii Anthem, koncentrując się na jej innowacjach, mających przełożenie na wydajność w wyścigach XC.

Tom Marvin, redaktor techniczny BikeRadar, przyznał rowerowi Anthem Advanced Pro 29 znakomitą ocenę 4 na 5 gwiazdek, chwaląc szczególnie nową geometrię roweru: „Jeśli chodzi o zjazdy, geometria jest imponująca - większy reach, większy skok, dość płaski kąt główki oraz regulowana sztyca zapewniają stabilność i pewność na stromych trasach”.

BikeRadar zauważył również, że system zawieszenia Fox LiveValve, który występuje w niektórych modelach z tej serii, jest „wystarczająco szybki i inteligentny, aby tłumić większość wstrząsów wywołanych masą ciała i siłą nacisku na pedały, co powoduje niezwykle wydajną jazdę”.

Redaktor PinkBike, Matt Beer, napisał: „Aby nadążyć za wymaganiami nowoczesnych tras cross-country, Giant zaprojektował Anthem tak, aby uzyskać 100 mm tylnego skoku. Odnowiona geometria i zmniejszona masa ramy przy jednoczesnym zwiększeniu sztywności przekładają się na ultra-wydajność”.

PinkBike opublikowało również wrażenia z jazdy francuskiego zawodnika zespołu Giant - Antoine Philippa. „W World Cup XC prędkości, wyzwania techniczne i poziom rywalizacji stają się coraz wyższe. W przypadku najtrudniejszych tras nowy Anthem Advanced Pro 29 daje mi wszystko, czego potrzebuję. Jest super responsywny, jedzie lekko i żwawo na podjazdach, a także daje mi większą pewność i kontrolę na zjazdach, dropach i rock gardenach, które są decydujące podczas wyścigu”.

Renomowany brytyjski portal Singletrack World także opublikował recenzję: „Rama ma większy reach, a zaktualizowany kokpit zawiera szerszą o 35 mm kompozytową kierownicę dla większej kontroli. Całkowicie nowa konfiguracja tylnego zawieszenia obejmuje zawieszenie FlexPoint Pro, opracowane przez Giant specjalnie do wyścigów XC. Jest to konstrukcja z pojedynczym zawiasem z łącznikami, która pozwala zaoszczędzić masę w porównaniu z wcześniejszą konstrukcją”.

Ekipa Flow Mountain Bike poddała rower testowi, stwierdzając w podsumowaniu: „Nowy Giant Anthem to naprawdę nowoczesny rower, stworzony dla współczesnych kolarzy XC. Giant nie tylko zastosował prostsze i lżejsze rozwiązania w porównaniu do swojego poprzednika, ale także zaktualizował geometrię. Wzrost skoku i doskonały pakietem części powodują, że jest to wyjątkowo sprawny i wszechstronny rower wyścigowy".

Brytyjski Off.Road.cc napisał, że „Giant zaprojektował ten rower specjalnie do wyścigów cross-country, stawiając wydajność, kontrolęi responsywność na pierwszym planie. W odróżnieniu od innych rowerów Gianta, zastosowano w nim konstrukcję z pojedynczym zawiasem, która jest częściowo odpowiedzialna za zmniejszoną wagę roweru. Wykorzystuje również elastyczność włókna węglowego, aby tylne koło było przyklejone do podłoża”.

Redaktorzy Off.Road.cc dodali także, że „Anthem przeszedł szereg poprawek w swojej geometrii. Jest teraz wyposażony w kąt podsiodłowy 75,5°, aby zapewnić kierowcy mocniejszą pozycję do pedałowania. Kąt główki ramy został zmniejszony do 67,5°, a skok widelca wzrósł do 110 mm, aby zapewnić większą pewność na odcinkach technicznych, podczas gdy tylne zawieszenie pozostaje na poziomie 100 mm”.

Z kolei portal Australian Mountain Bike stwierdził: „Zwiększone możliwości nowej serii Anthem obejmują m.in. prowadnicę łańcucha MRP we wszystkich modelach, widelec Fox 34 SC i kierownicę 760 mm, które zapewniają większą precyzję kierowania”.
 
Wszystkie informacje na temat nowej serii Anthem Advanced Pro 29, w tym specyfikacje i szczegóły techniczne, znajdziesz tutaj.

Więcej recenzji serii Anthem znajduje się pod poniższymi linkami:

AMB Mag (Australia)

BikeRadar (Wielka Brytania)

Flow Mountain Bike (Australia)

Mountain Bike Culture Magazine (Włochy)

MountainBike (Hiszpania)

Mountainbike Magazin (Niemcy)

off-road.cc (Wielka Brytania)

Pinkbike (Kanada)

Singletrack (Wielka Brytania)

Udostępnij