Udany weekend dla zawodników Giant na Pucharze Świata XC!

poniedziałek, 11 września 2023

Drużyny i zawodnicy

Carter Woods zanotował podwójne podium na szóstym etapie serii Pucharu Świata UCI MTB w 2023 roku, zajmując trzecie miejsce zarówno w wyścigu XCO, jak i XCC w kategorii mężczyzn do lat 23. Kanadyjczyk udanie poprowadził drużynę Giant Factory Off-Road Team w Les Gets we Francji.

Belg Jens Schuermans również świetnie spisał się w Les Gets, zajmując czwarte miejsce w wyścigu XCC w kategorii elity mężczyzn i szóste miejsce w XCO. Zarówno Woods, jak i Schuermans są w doskonałej formie w momencie, gdy seria Pucharu Świata zbliża się do dwóch ostatnich wydarzeń w Ameryce Północnej w najbliższym miesiącu.

"Cały tydzień przed Pucharem Świata w Les Gets spędziłem na treningach w górach i długich przejażdżkach rowerem", powiedział Woods, który obecnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata XCO U23 mężczyzn i drugie miejsce w XCC. "Przed wyścigiem czułem się z powrotem sobą, po trudnym okresie na Pucharze Świata w Andorze tydzień wcześniej."

Po deszczowej pogodzie w Andorze w zeszłym tygodniu, zawodnicy mieli zupełnie inne warunki na torze w Les Gets.

"Tory krótkie były suche i pyliste, z luźnymi, szybkimi zakrętami", powiedział Woods, który ścigał się na swoim rowerze Anthem Advanced Pro 29 w kasku Giant Rev Pro i butach Charge Pro. "Zdecydowałem się na opony Maxxis Aspen o szerokości 2,4 cala z przodu i z tyłu, a także zębatkę 36 na podjazdach. Zdobyłem trzecie miejsce, co dało mi drugie miejsce w klasyfikacji XCC."

21-letni kanadyjski mistrz kraju XC zanotował także udany występ w wyścigu XCO. Trzymał się blisko czoła stawki w pościgu za zwycięzcą Adrienem Boichisem z Francji, a następnie przyspieszył na ostatnim okrążeniu, aby zdobyć trzecie miejsce, blisko drugiego Amerykanina Riley'a Amosa.

"Czułem się pewnie na rowerze, ale nadal nie byłem pewien, jak moje ciało poradzi sobie z długimi podjazdami", powiedział Woods. "Jechałem mocno, aby zdobyć cenne punkty razem z kolejnym trzecim miejscem. Teraz cała moja uwag skupia się na ostatnich dwóch zawodach Pucharu Świata w Ameryce Północnej."

Awans Schuermansa

Pięciokrotny belgijski mistrz kraju, Jens Schuermans, zaliczył najlepszy weekend Pucharu Świata w tym roku, zdobywając drugi z rzędu top-five w wyścigu XCC w kategorii elity mężczyzn i ledwo przegapił podium XCO, zajmując szóste miejsce.

"Czułem się pewny siebie i miałem dobre tempo", powiedział Schuermans, który także ścigał się na swoim rowerze Anthem Advanced Pro 29 w kasku Rev Pro i butach Charge Pro. "W wyścigu XCO znalazłem się w grupie czterech zawodników, którzy rywalizowali o trzecie miejsce, a to pozycja, na której jeszcze nie byłem. Ostatnie okrążenie było pełne walki. Ostatecznie zająłem miejsce tuż za podium, ale jestem bardzo dumny z tego wyniku. Czułem się świetnie fizycznie, mentalnie i taktycznie, i wiem, że podium w elitarnej kategorii XCO Pucharu Świata jest kwestią czasu."

Kolega z drużyny Schuermansa, Antoine Philipp, także solidnie spisał się w Les Gets, zajmując 21. miejsce w wyścigu elity mężczyzn. 26-letni francuski zawodnik poprawia się w każdym kolejnym etapie po kontuzji na początku sezonu.

Zespół XC teraz skupia się na dwóch ostatnich etapach Pucharu Świata.

"Po sześciu z ośmiu etapów zajmuję czwarte miejsce w klasyfikacji XCC i jestem tuż za pierwszą dziesiątką w XCO", powiedział Schuermans. "Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby poprawić ten wynik w ciągu dwóch kolejnych etapów. Cieszę się, że jestem w grze i prezentuję stabilną formę przez cały rok."

Udostępnij