Jak wiedzą profesjonalni trenerzy, w porównaniu ze zwykłym pomiarem tętna, na który z łatwością mogą mieć wpływ czynniki środowiskowe lub osobiste warunki fizjologiczne, użycie miernika mocy jest najlepszym sposobem na uzyskanie danych do treningu, ponieważ dane podawane przez bezpośrednią moc pokazują rzeczywisty wynik podczas każdego naciśnięcia na pedał.

BALANS LEWA/PRAWA

Cztery wbudowane tensometry i akcelerometr do obliczeń krzyżowych, aby dokładnie określić siłę nacisku pedału i wygenerować procentową równowagę lewego/prawego pedału, dostarczając informacji potrzebnych do utrzymania równej mocy wyjściowej.

WYKRES MOCY

Wskaźniki fazy mocy wyjściowej pedałowania, który jest pokazany w formie wykresu pomaga jeździć bardziej wydajnie. Informuje, kiedy najlepiej generować większą moc lub ją oszczędzać.

PRZETESTOWANE W LABORATORIUM, SPRAWDZONE W TERENIE

Niezliczone godziny w laboratorium i w terenie oznaczają, że dokładność wyników Power Halo w watach wynosi +/-1,5% w każdych warunkach, przez cały czas.

NAJNOWOCZEŚNIEJSZE PROCESORY I CZUJNIKI

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii mikroprocesorowej opartej na pająkach do natychmiastowego obliczania danych i akcelerometru o minimalnym zużyciu energii, Power Halo oferuje wiodącą w branży żywotność baterii, do 100 godzin jazdy na jednym ładowaniu.

ZOPTYMALIZOWANY ALGORYTM

Opracowany przez akwizycję danych z profesjonalnymi i amatorskimi zawodnikami w rzeczywistych warunkach jazdy, algorytm kompensuje różnice pogodowe, a także konkurencyjny szum cyfrowy z pobliskich urządzeń, który może powodować niedokładne lub niespójne dane.

INTELIGENTNE I INTUICYJNE POŁĄCZENIE

Aplikacja RideLink umożliwia łatwą aktualizację i kalibrację oprogramowania układowego, łącząc Power Halo z urządzeniami zewnętrznymi przez Bluetooth i ANT+, a także wyświetlając dane z wielu treningów.

Udostępnij

Najważniejsze informacje

Power Halo with interactive tooltips

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Co to jest pomiar mocy?

 • Pomiar mocy pozwala sprawdzić jaką moc wyrażoną w watach produkujemy podczas jazdy na rowerze. Jest to obecnie najdoskonalsze narzędzie do sprawdzenia na jakim poziomie wytrenowania jesteśmy. Dane odczytywane z pomiaru mocy znacznie pomagają również w prawidłowym zaplanowaniu treningów.

Jak można wykorzystać pomiar mocy?

 • Pomiar mocy jest bardzo zaawansowanym narzędziem treningowym, które pozwala na bardzo precyzyjną ocenę przez trenera naszego poziomu wytrenowania. Dzięki temu będzie on w stanie zaprogramować indywidualny trening. Trening ten dokładnie pokaże w jakich przedziałach watów i jak długo powinniśmy jechać. Dzięki takiemu podejściu do treningu możemy być pewni szybkich i trwałych efektów oraz zapobiec przetrenowaniu. Pomiar mocy pozwala nam również odczytać kadencję bez dodatkowych czujników.

Kiedy warto kupić pomiar mocy?

 • Pomiar mocy warto kupić kiedy jeździmy na rowerze głównie z zamysłem treningu i stałej poprawy osiąganych wyników. Podczas długich wypraw rowerowych daje on nam stały wgląd w to ile siły wkładamy w jazdę na rowerze. Dzięki temu mamy możliwość ciągłej kontroli naszego zmęczenia i uchronienia się przed tzw. „Bombą” – sytuacją, w której brakuje nam energii do dalszej jazdy.

Czym różnią się poszczególne pomiary mocy?

W ofercie Giant posiadamy dwa rodzaje pomiarów mocy:

Czy istnieje aplikacja mobilna dla pomiarów mocy Giant?

 • PGiant posiada dedykowaną aplikację do swoich pomiarów mocy: RideLink. Aplikacja RideLink umożliwia łatwą aktualizację i kalibrację czujników mocy. Pozwala połączyć pomiar mocy poprzez Bluetooth i ANT+, a także wyświetla dane z wielu treningów.

Jak w pełni wykorzystać pomiar mocy?

 • Żeby wykorzystać w 100% możliwości, które daje nam pomiar mocy najlepiej podczas jazdy wykorzystywać go w połączeniu z komputerami Giant M200 i L200.

  https://www.giant-bicycles.com/pl/dash-l200-2022
  https://www.giant-bicycles.com/pl/dash-m200-2022

  Dzięki wykorzystaniu obu tych urządzeń mamy możliwość stałej kontroli produkowanych watów. Po odpowiedniej konfiguracji komputera DASH możemy również kontrolować wykres podczas całej jazdy oraz średnie produkowane waty. Jeżeli wgramy do urządzenia trening przygotowany przez trenera zobaczymy dokładny czas do końca danej jednostki treningowej oraz pokazaną ilość watów, którą powinniśmy podczas niej generować.

  Używanie pomiaru mocy w połączeniu z komputerem DASH daje nam możliwość czytelnego odczytu danych z naszego treningu podczas jego wykonywania. Dzięki temu mamy pewność, że nie ominie nas żadna jednostka treningowa i wykonamy nasz plan w 100%.

  Po wykonanym treningu będziemy mieli dokładny wgląd do dokładnych odczytów mocy z naszego treningu. Otrzymamy możliwość dogłębnej analizy i umożliwi pracę nad wyeliminowaniem naszych słabości.

Czy pomiar mocy Giant Power Pro jest kompatybilny z innymi komputerami rowerowymi?

 • Tak, komunikacja odbywa się za pomocą protokołów ANT+ lub Bluetooth, która zapewnia kompatybilność z innymi urządzeniami, łatwą kalibrację i aktualizację oprogramowania.

Na ile godzin jazdy pozwala jedno ładowanie pomiaru mocy Power Pro?

 • Nawet do 100 godzin, uwzględniając zmienne warunki pogodowe.

Jeśli napotkasz którykolwiek z poniższych problemów i nie możesz go rozwiązać samodzielnie, skontaktuj się z autoryzowanym sprzedawcą Giant.

Nie mogę naładować miernika mocy.

 • Upewnij się, że kabel ładowarki jest prawidłowo podłączony.
 • Upewnij się, że wtyczka ładowarki nie jest uszkodzona.

Nie mogę sparować Power Halo z komputerem rowerowym.

 • Sprawdź poziom naładowania baterii Power Halo.
 • Upewnij się, że miernik mocy nie jest uśpiony.
 • Sprawdź czy komputer rowerowy ma funkcję parowania.
 • Sprawdź czy komputer rowerowy jest zgodny z protokołem ANT +™.

Power Halo nie wyświetla poziomu naładowania baterii.

 • Sprawdź poziom naładowania baterii Power Halo.
 • Upewnij się, że miernik mocy został pomyślnie sparowany z komputerem rowerowym.
 • Upewnij się, że komputer rowerowy działa poprawnie niezależnie od miernika mocy.
 • Sprawdź czy komputer rowerowy ma funkcję wyświetlania poziomu mocy.

Podczas procesu kalibracji pojawiają się nietypowe wartości kalibracji.

 • Spróbuj ponownie skalibrować miernik mocy.
 • Zaktualizuj oprogramowanie Power Halo.

Nietypowe wartości mocy (za niskie lub za wysokie) pojawiają się na wyświetlaczu komputera rowerowego.

 • Upewnij się, że śruby korby Power Halo są dobrze dokręcone.
 • Spróbuj ponownie skalibrować miernik mocy.
 • Zaktualizuj oprogramowanie Power Halo.

Dioda LED nie świeci się.

 • Sprawdź czy miernik mocy i komputer rowerowy zostały pomyślnie sparowane. Jeśli dioda LED wciąż się nie świeci, może to oznaczać jej uszkodzenie. Skontaktuj się wtedy z autoryzowanym sprzedawcą Giant.
 • Jeśli dioda LED miga nieregularnie, skontaktuj się z autoryzowanym sprzedawcą Giant.